Sergi

Türkçe

Türk kahvesinin 500 yıllık Öyküsü Topkapı Sarayı Müzesi’nde

Türk Kahve kültürü ve geleneğinin 2013 yılında UNESCO’nun “Somut Olmayan Kültürel Miras” listesine girmesi nedeniyle Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğü’nün Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Bir Taşım Keyif: Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü” sergisi 15 Haziran 2015 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Türkçe

Çin Hazineleri

Topkapı Sarayı Müzesi'nin II. Avlusunda yer alan Has Ahırlar sergi salonu, 21 Kasım 2012- 20 Şubat 2013 tarihleri arasında "Çin Hazineleri" konulu bir sergiye ev sahipliği yapacak. 2012 Türkiye'de Çin Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, başta Yasak Şehir Müzesi, Şanghai Müzesi, Qin Shihuang Müzesi olmak üzere Çin'in on bir müzesinden seçilen 101 eseri ziyaretçilerle buluşturacak.

Türkçe

Vefatının 500. Yıldönümünde II. Bayezid Han

Bayezid-i Veli Han’ın vefatının 500. Yılı münasebetiyle 20 Aralık’ta gerçekleşecek II. Bayezid Sempozyumu kapsamında Topkapı Sarayı Müzesi’nde 19 Aralık Çarşamba günü II. Bayezid Sergisi açılacaktır. 28 Ocak 2013’e kadar sürecek olan bu sergi sadece Topkapı Sarayı Müzesi envanterlerinde kayıtlı bulunan eserlerden, müze uzmanlarınca yapılan bir değerlendirme sonucu oluşturulmuştur.

Türkçe

İhtişam ve Zarafet : Kore Sanatı

Kore ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 55. yıldönümü nedeniyle Kore Ulusal Müzesi ve Topkapı Sarayı Müzesi işbirliğiyle düzenlenen ve Asya'nın iki ucundaki bu iki ülke arasında bir kültür köprüsü oluşturan İhtişam ve Zarafet: Kore Sanatı sergisi 19 Haziran - 29 Eylül 2013 tarihleri arasında Topkapı Sarayı Müzesi Has Ahırlar bölümünde ziyarete açılacaktır.

Türkçe